USD
EURO
ALTIN

Recep Akdağ’ın Oğluna, Kayı Boyu Düğünü

Eski Sağlık Bakanı AKP’li Recep Akdağ’ın oğlu Muhammed ve Gülşah Akdağ, Gebze’de Fatih Sultan Mehmet’in vefat ettiği Hünkar Çayırı’nda gösterişli bir düğün tertip etti.

Recep Akdağ’ın Oğluna, Kayı Boyu Düğünü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Eski Sağlık Bakanı AKP’li Recep Akdağ’ın oğlu Muhammed ve Gülşah Akdağ, Gebze’de Fatih Sultan Mehmet’in vefat ettiği Hünkar Çayırı’nda gösterişli bir düğün tertip etti.Başta TBMM Başkanı  Binali Yıldırım olmak üzere çoğu AKP’linin  katıldığı düğüne, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski bakanlar, AK Parti milletvekilleri ve bir çok davetli iştirak etti.

Kayı Boyu Özentiliği

Hükümete yakınlığı ile bilinen DİRİLİŞ ERTUĞRUL dizisi ile popülerleşen 13’üncü yüzyıl Kayı Boyu döneminden özenti olarak gerçekleştirilen düğün, açık havada ve şenlikler eşliğinde yapıldı. Düğün davetlileri, düğün sonrası ata binip ok attı. Düğüne katılan bazı davetliler, düğün törenine uygun bir şekilde Kayı Boyu kıyafetleriyle katıldı. Düğün basına kapalı gerçekleşti.

 

Yıldırım:”HEPİMİZİN AKLINDA İZ BIRAKACAK”

Düğüne katılan Meclis Başkanı AKP’li Binali Yıldırım, “Biz birçok nikaha ve düğüne katılıyoruz. Ama bu nikah merasimi ilk defa yaşadığımız ve tecrübe ettiğimiz geçmişimizden değerleri yansıtan önemli bir nikah. Eminim ki hepimizin aklında hatırasında iz bırakacak bir etkinlik. Ben ve çalışma arkadaşım Recep Akdağ, hanımefendiye, dünürlerine teşekkür ediyorum. Bize böyle bir tecrübeyi yaşattıkları için. Değerli misafirler evlilik önemli bir karar, önemli bir yol ve önemli bir yolculuk. Gülşah ve Muhammed bu yola başladılar. Uzun ince bir yol, ben böyle tabir ediyorum. Ama arkasından da diyorum ki geçmiş dönem Ulaştırma Bakanı bu yolu sizin uzun duble yol haline getirdi. O yüzden de yolunuz pek zor olmayacak ama bazı güçlükleriniz tabii ki olacak. Zorlukları paylaşarak aşacaksınız, sevinçleri paylaşarak artıracaksınız. Samimiyetle, sevgiyle, sadakatle bu yolculuğu sürdüreceksiniz. Evlatlarımızın tahtını bizler yapabiliriz ama bahtını yapamayız. Rabbim bu iki gencin bahtını açık eylesin” dedi.

Birçok Ak Partili yandaşda düğün tebriklerini Sosyal Medya üzerinden iletti:

YORUMLAR


    0 YORUM