USD
EURO
ALTIN

Sıra Cübbeli’de mi?

Halk tarafından “Cübbeli Ahmet Hoca”olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü hakkında ‘operasyon yapılacak’ iddiası gündeme geldi.

Sıra Cübbeli’de mi?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Halk tarafından “Cübbeli Ahmet Hoca”olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü hakkında ‘operasyon yapılacak’ iddiası gündeme geldi. İddia ise Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a ait. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın, adını anmadanCübbeli Ahmet Hoca yani Ahmet Mahmut Ünlü’ye yönelttiği eleştirileri değerlendiren Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, “Adnan Oktar’ın telefonunun ardından, sabahın köründe bir de Cübbeli’nin telefonu mu gelecek bana?” ifadesinde bulundu.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, “Bu ne ciddiyetsizlik” başlığıyla yayımlanan yazısında “Diyanet İşleri Başkanı en son Adnan Oktar’ı sert eleştirmiş, ardından Adnan Oktar grubuna operasyon gelmişti” ifadesini kullandı.”Acaba? Cübbeli’ye de mi?” diyen Ahmet Hakan, sözlerine şu şekilde devam etti: “Ne yani? Adnan Oktar’ın telefonunun ardından, sabahın köründe bir de Cübbeli’nin telefonu mu gelecek bana Hafazanallah! Hafazanallah!”

Ne olmuştu?

Halk tarafından  “Cübbeli Ahmet Hoca”olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün anlattığı Abdülkadir Geylani’nin pişmiş tavuğu canlandırdırma hikayesi üzerine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde yaptığı konuşmada bu duruma değinmişti.

“Din, kesinlikle, ticari beklentilerin, çıkar tutkusunun, popülist kaygıların aracı ve payandası haline getirilmemelidir” diyen Erbaş, şöyle devam etmişti: “Dinin temel kaynaklarına ve akla aykırı, gerçeklere dayanmayan söylemler, hikâyeler, rüyalar üzerinden din anlatılarak vatandaşlarımızın samimi duyguları istismar edilmekte ve sömürülmektedir.” iddiasında bulunmuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM