USD
EURO
ALTIN

Derbi hakemi Aydınus’a spor yazarlarından ağır sözler!

“Türk futbolunda Ali Palabıyık bir devrim yapmıştır. Bu penaltıyla devrim yaptı. Doğru karar almıştır, devrim gibi karardır. Geçen hafta da aynı kararı vermişti. Futbola, VAR’a bu yıl Ali Palabıyık damgasını vurmuştur.”

Derbi hakemi Aydınus’a spor yazarlarından ağır sözler!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

“Türk futbolunda Ali Palabıyık bir devrim yapmıştır. Bu penaltıyla devrim yaptı. Doğru karar almıştır, devrim gibi karardır. Geçen hafta da aynı kararı vermişti. Futbola, VAR’a bu yıl Ali Palabıyık damgasını vurmuştur.”

Ancak cezaların bununla sınırlı kalmayacağı ve başta Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile Hasan Şaş olmak üzere birçok ismin PFDK’ya sevk edileceği öğrenildi… Görüntüleri tek tek inceleyip olaylara karışan isimlerin ceza alması için yoğun mesai harcayacak Disiplin Kurulu’nda gözlemci raporları da göz önünde bulundurularak PFDK’sevkleri açıklanacak.

HEP EYYAM HEP EYYAM(ERMAN TOROĞLU)

Maçtan sonra sahada tekme tokat muazzam. Soldado ile Belhanda orta sahada birbirine giriyor. Fırat Aydınus, her zaman olduğu gibi idare etmeye çalışıyor. Bakın, maçı yönetmiyor idare ediyor! Olaya orada el koysa bunların hiçbiri olmayacak. Ama hep eyyam, hep eyyam! “Olay bana yıkılmasın. 90 dakika bitsin ben gideyim” diyor…

TERİM YÜZDE 100 HAKLI

Al, git işte ne oldu? Millet birbirini yedi. Mutlak bunun faturası ağır olacaktır. Tabi Futbol Federasyonu, Futbol Federasyonu’ysa… Ama futbolculara çıkan fatura kadar da hakeme fatura çıkmalıdır. Fatih Terim maçtan sonra hakeme bir şeyler söylüyor. Eğer Terim, Fırat’a “Son dakikalardaki bu olayları biz kenardan gördük. Sen görmedin. Bu maçı bu hale soktun. Yapacağın hakemliğin içine…” demişse yüzde 100 haklı.

SORUMLUSU AYDINUS’TUR 

Başka şeyler demişse onu bilemem. Çünkü Fırat, Fatih Terim’e kırmızı kart gösteremedi. Raporuna ne yazar bilemem. Yarın öbür gün bu futbolcular ceza alacaksa bunun baş sorumlusu Fırat Aydınus’tur. Maçı yönetmediği idare ettiği için.

GÖLGE DÜŞÜRDÜ(LEVENT TÜZEMEN)

İkinci gol öncesi top Valbuena’ya çarpıp taca çıkmıştı. Pozisyon açıktı ama yine Aleks Taşçıoğlu görmedi ve gole adeta davetiye çıkardı. Ve olaylar…. Tek kelimeyle derbiye gölge düşürdü.

AYDINUS’UN BÜYÜK PAYI VAR

Özellikle Hasan Şaş’ın kavgalara karışması yakışmadı. Şaş kavgaya değil olayları ayırmaya gitmeliydi. Olayların başlangıcında hakem Fırat Aydınus’un büyük payı vardı. Soldado ve Belhanda’ya kart göstermemesi yangının kıvılcımı oldu.

EN BAŞTA ÇÖZMELİYDİ(SERDAR ALİ ÇELİKLER)

“Fırat Aydınus ise maç sonundaki çirkin olayları daha başlangıç anında (Soldado-Belhanda horozlanması) çözmeliydi.”

ANORMAL HATA GÖRMEDİM(SİNAN ENGİN)

Çok derbi seyrettik. Bariz hakem hataları oldu. Bugün bakıyorum. Yok maçtan önce taçmış, yok penaltıymış. Maç 2-0 gidiyordu. Daha çok bariz hataların olduğu maç gördüm. Bugünkü maçta anormal bir hata görmedim.
“Bugün ilk yarıdaki Fenerbahçe’nin, Samuel Jonhson’ın gol attığı maçtan ne farkı vardı? Hiçbir farkı yoktu.”

DİRSEK VARDI AMA…

Serdar Aziz’in penaltı pozisyonunda Skrtel’in dirseği var. VAR’a da gittiler pozisyonu izlemek için. Dirseği mi görmediler acaba? Hakem yorumcularına çok iş düşecek bu pozisyon için.

DEVRİM GİBİ KARAR(RIDVAN DİLMEN)

Türk futbolunda Ali Palabıyık bir devrim yapmıştır. Bu penaltıyla devrim yaptı. Doğru karar almıştır, devrim gibi karardır. Geçen hafta da aynı kararı vermişti. Futbola, VAR’a bu yıl Ali Palabıyık damgasını vurmuştur.

TAÇI GÖREMEDİLER

Fenerbahçe’nin ikinci golü öncesinde taç Galatasaray’ın olması lazımdı. Ancak göremediler ve sonrasında gol oldu.

YORUMLAR


    0 YORUM