USD
EURO
ALTIN

Foreign Policy dergisi: “ABD-Türkiye bağları, Suriye’de tamamen kopabilir”

Dünyanın önde gelen dergilerinden Foreign Policy; Suriye’de yaşanan gerilim üzerinden ABD-Türkiye ilişkisini masaya yatırdı.

Foreign Policy dergisi: “ABD-Türkiye bağları, Suriye’de tamamen kopabilir”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Dünyanın önde gelen dergilerinden Foreign Policy; Suriye’de yaşanan gerilim üzerinden ABD-Türkiye ilişkisini masaya yatırdı. Dergide Aaron Stein imzasıyla yayımlanan makalede, Menbiç özelinde iki ülke arasındaki ilişki masaya yatırıldı.

İki ülkenin Menbiç’te birlikte çalışmaya gayret ettikleri ifade edilirken yazının devamında Ankara-Washington hattında sorunlar yaşandığı belirtildi.

“ABD-Türkiye bağları, Suriye’de tamamen kopabilir” başlıklı makalede, ABD’nin Menbiç yol haritasında Türkiye’nin istediği değişikliklerin yapılmasının önemli olduğu ifade edilirken bu sayede iki ülke arasındaki gerilimin son bulacağı öngörülüyor.

Türkiye, Suriye’de bitmek bilmeyen iç savaş ve krizden en çok etkilenen ülkelerin başında geliyor…

Sınır güvenliğini korumak ve sağlama almak için TSK’nın arka arkaya hamleleri ve Ankara’nın terör örgütlerini bitirmeye çalışması Türkiye ve ABD arasında sık sık gerilime sebep oluyor.

Stein, “Menbiç yol haritasının detaylarının bilinmemesi kesinlikle tansiyonun artmasına sebebiyet verecektir.

ABD bölgeden ayrıldığında Suriye ile sınır paylaşmaya devam edecek” derken bölgenin istikrara ulaşması için tarafların anlaşması gerektiği belirtildi.

YORUMLAR


    0 YORUM