USD
EURO
ALTIN

AKP’lilerin Hizmet Mensuplarına saldırıları Alman dizisine konu oldu

Youtube’dan yayın yapan Bold Medya’da gazeteciler Fatih Akalan ve Cevheri Güven…

AKP’lilerin Hizmet Mensuplarına saldırıları Alman dizisine konu oldu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Youtube’dan yayın yapan Bold Medya’da gazeteciler Fatih Akalan ve Cevheri Güven, Türkiye ve dünya gündemini değerlendirdi. İngiliz Mahkemelerinin Akın İpek’in iadesi ile ilgili kararı ve Adalet Bakanlığı’nın savunma olarak gönderdiği yazıyı değerlendiren iki gazeteci Adalet Bakanlığının hukuken işlenen suçları itiraf ettiği saptamasında bulundular.

Gazeteciler Bold Medya’da yaptıkları programda, 2007’de başlayan Ergenekon davasının Tayyip Erdoğan’ın anlaştığı asker-sivil vesayet çevreleri ve Ergenekon yapısıyla nasıl ortadan kaldırılmak istendiğine de dikkat çektiler.

Youtube’dan yaptıkları yayında Alman ARD televizyonunda yayınlanan bir dizide Erdoğan rejiminin adam kaçırma olaylarını işlediği bölümü hakkında da konuşan Akalan ve Güven, Erdoğan’ın dünyada ve Türkiye’de yaptığı hukuksuzlukların bütün dünyada gündeme geldiğini anlattılar.

Bold’un haberine göre, Alman ARD televizyonunda yayınlanan Lindenstrasse dizisinde, Erdoğanistlerin Paul isimli bir çocuğun babasının dükkanını, “Paul’un Gülenist” olduğu iddiasıyla basmalarına yer verildi.

Yaklaşık 1700 bölümdür yayınlanan dizideki temel karakterlerden Türk kökenli Murat ve Alman Lisa evli ve iki çocukları var. Kızlarının ismi Deniz, oğullarının ismi ise Paul. Paul lise öğrencisi ve okul gazetesinde politik yazılar kaleme almaktadır. Bu yazılardan bazıları Erdoğan’la ilgilidir.

Paul’un yazıları ilgi görür ve başka gazetelerden alıntılanmaya başlar. Paul’un annesi Lisa sevinç içinde bunu oğluyla paylaşır ancak baba Murat kaygılıdır. Baba endişelerinde haklı çıkar. Önce oğlu Paul, Türk öğrencilerin saldırısına uğrar ve yaralanır.

Ardından babanın iş yeri bir grup Erdoğanist tarafından basılır. Baskını yapan üç kişi, Paul’un Gülenist olduğunu iddia ederler. Onlara göre Erdoğan’ı eleştiren herkes Gülenist’tir. Mafya görünümlü bu üç kişi “Sen o Gülenist’in babası mısın” dedikten sonra küfürler eşliğinde babayı tehdit ederler.

“Sana ne istemediğimizi söyleyelim. Başkanımızın eleştirilmesini istemiyoruz” diyen üçlü, Murat’a fiziki müdahalede bulunduktan sonra ayrılırlar. Sonraki bölümlerde ise Paul’un babasının iş yeri saldırıya uğrar.

Bold’un bugünkü konuğu gazeteci Cevheri Güven ve Fatih Akalan’ın ortak yayını şöyle:

 

YORUMLAR


    0 YORUM