USD
EURO
ALTIN

CHP ve İYİ Parti’den kısmi anlaşma!!!

Seçim yaklaştıkça, gözler CHP ve İYİ Partinin üzerine çevrildi…

CHP ve İYİ Parti’den kısmi anlaşma!!!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Seçim yaklaştıkça, gözler CHP ve İYİ Partinin üzerine çevrildi. Anlaşacaklar mı yoksa herkes kendi adayını mı çıkaracak?

31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimler için İyi Parti ile ittifak görüşmelerini sürdüren CHP’nin yarın peş peşe iki önemli toplantı yapması planlanıyor.

T24’ten Hülya Karabağlı’nın konu ile ilgili haberinde;
CHP’de ilk olarak sabah saat 9’da Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında MYK’yı toplayacak ardından 200 civarında adayın belirleneceği Parti Meclisi (PM) toplantısı yapılacak. Kulislerde, iki parti arasında sürdürülen ittifakın sonuçları merakla bekleniyor.
Gelen bilgilere göre, ittifak görüşmelerini sürdüren CHP’den Oğuz Kaan Salıcı ile İyi Parti’den Koray Aydın’ın son turları tamamlayıp genel başkanlara sunum yapmaya hazırlanıyor. Bu sunumun ardından parti genel başkanlarının bu hafta sonu bir araya gelmeleri bekleniyor.

Mersin’de herkes kendi adayını çıkaracak

Mersin konusunda ortak bir adayda ittifak edemeyen CHP ve İyi Parti Mersin’de kendi adaylarıyla yarışacak. Bu gelişme iki partinin ortak kararı. İyi Parti, daha önce Mersin’den MHP’den istifa eden mevcut belediye başkanı Burhanettin Kocamaz’ı göstereceğini açıklamıştı.

Merakla beklenen Ankara konusunda karar liderlere bırakıldı. CHP’den Ahmet Akın’ın, İyi Parti’den İsmail Ok’un aday gösterildiği Balıkesir’de ise iki adaylı durumun da değerlendirilecek. Seçime ya iki adaylı girilecek ya da bir aday diğeri için çekilecek.

Kulislerde CHP’nin, Antalya’da kendi adayını çıkaracağı söyleniyor. Denizli, Manisa, Bursa, Samsun gibi illeri İYİ Parti alacak. Yine Trabzon’da İYİ Parti adayı desteklenecek. İttifak kapsamında, ilçe belediyeleri ve belediye meclisi üyelikleri de paylaşılacak.

YORUMLAR


    0 YORUM