USD
EURO
ALTIN

Dünya’nın en güçlü pasaportu BAE’nin!

Artık ne ABD, ne Almanya dünyanın en güçlü pasaportu artık BAE’nin oldu.

Dünya’nın en güçlü pasaportu BAE’nin!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Artık ne ABD, ne Almanya dünyanın en güçlü pasaportu artık BAE’nin oldu. BAE, Aralık 2016’daki pasaport gücü sıralamasında 27. sıradaydı, ekim ayı sonunda da 4. sıraya yükselmişti.

Vizesiz gidilebilen ülkelerin sayısını baz alan Passport Index’in hazırladığı sıralamaya göre, dünyanın en güçlü pasaportu artık Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vatandaşlarına ait.

Ülkelerdeki pasaportların güçlerini karşılaştıran Passport Index sitesi, bu yıl en güçlü pasaporta sahip ülkenin Birleşik Arap Emirlikleri olduğunu açıkladı. BAE pasaportuna sahip bir şahıs vize olmadan, 84’ü listedeki, 167 ülkeye seyahat edebiliyor.

Pozitif diplomasi ile elde edildi.

BAE Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zaid, konuyla ilgili, “Bu başarının pozitif diplomasi ile neler başarılabileceğini gösterdiğini” söyledi.

İkinci sırada Danimarka var.

Singapur ve Almanya ise 166 ülkeye seyahat ile BAE’den sonra ikinci sırada yer alan ülke. Üçüncü sırada da 165 ülkeye seyahat ile Danimarka bulunuyor.

Bu sıralamada Türkiye kaçıncı sırada mı? Tabi ki çok önemli fakat biraz da hayal kırıklığına uğratıyor. Türkiye 115 ülke arasında 39. sırada yer alıyor.

YORUMLAR


    0 YORUM