USD
EURO
ALTIN

Kılıçdaroğlu’dan Bahçeli’ye kendi sözleriyle cevap…

Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin grup toplantısındaki eleştirilerine Bahçeli’nin…

Kılıçdaroğlu’dan Bahçeli’ye kendi sözleriyle cevap…
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin grup toplantısındaki eleştirilerine Bahçeli’nin daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirel sözleriyle cevap verdi. Muhalefet partilerini eleştirmemeye hep özen gösterdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Sayın Bahçeli bugün beni eleştirmiş. Sayın Bahçeli’ye hiçbir şey söylemiyorum. Onun ağzından sadece şunu söylüyorum, 8 Nisan 2014’te şunları söylüyor; ‘Türklüğü reddeden, TC’yi silen, milliyetçiliği ayaklar altına alan bir inkarcıdan Türkiye’ye Cumhurbaşkanı olmaz, olamaz, olmayacaktır. Tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan’dan da Cumhurbaşkanı olmaz. Her vatan evladı Cumhurbaşkanı olabilir, ne var ki Recep Tayyip Erdoğan olamaz.’ Kim diyor? Sayın Bahçeli diyor. Sayın Bahçeli, şimdi kimin gölgesindesin? Ben sana şimdi ne söyleyeyim, senin sözlerini sana hatırlatıyorum o kadar. Ama Ülkücü kardeşlerime sözüm var. Ülkücü kardeşlerimin bayrak sevgisi, vatan sevgisi, insan sevgisi benim gönlümde ve benim yürüğümde de aynen vardır. Vatan sevgisi, bayrak sevgisi, insan sevgisi aynen vardır. Biz hiç kimsenin gölgesine sığınmayız. Hiç kimseden medet ummayız. Birilerinin önünde diz çöküp yalvarmayız, yakarmayız. Ülkücü kardeşlerime hiçbir sözüm yok. Ama partisine sahip çıkmayanları onun sözleriyle vurmak zorunda kaldım.”

Kılıçdaroğlu özetle şunları kaydetti;

“Sokaktaki vatandaştan yurt dışındaki vatandaşlara kadar haklarını büyük ölçüde kaybeden başta engelli vatandaşlarımızın haklarına sahip çıkacağız. 11 bin 813 engelli kadrosu devlette bugün boş. Kendi yandaşları olunca bütün kapılar  açık engelli vatandaşlarımız olunca kapalı. Şimdi siz de o kapıları oy verip açacaksınız kardeşim.

Maden kazalarında Türkiye Avrupa birincisi. Elin oğlu önce tedbir alır, biz işçi öldükten sonra tedbir alırız. Kuzey Marmara Otoyolu’nda viyadük çalışmasında 30 metre yükseklikten beton blok işçilerin üzerine düştü. 3 işçimiz hayatlarını kaybetti. İşçilerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum. 52 işçi hayatını kaybetti. 52 işçinin ölümlerini gizlediler. Onların hakkını bizim dışımızda hiç kimse savunmadı. Bizim görevimiz halkın çıkarını savunmaktır. Sarayı değil halkı savunuyoruz biz.

‘O savcı sarayda oturuyor’

Bir Ergenekon furyası vardı, 11 yılda bir fırtına estirdiler, kim konuştuysa darbeci dediler. 3 bin kişi tahkikata uğradı. 7 sanık hayatını kaybetti, 7 kişi kanser oldu. Savcı çıktı ‘Ergenekon’un varlığı ispat edilememiştir’ dedi. Ölenlerin hesabını kim soracak? O aileler o çocuklar ne olacak?  Kendi makam arabasını savcıya verdi. Çıktı sıkılmadan ben bu davaların savcısıyım dedi. Sarayda oturan savcıyı iyi bilin. Bizim o dönem genel başkanımız çıktı sen o davaların savcısı isen ben de avukatıyım’ dedi.

‘Eti gramla satılır hale getirdiler’

Enflasyon düştü diye bugün havuz medyası manşet atmış. Bakın toplumu nasıl kandırmak istiyorlar. Düşen ne? Yüzde 39’u dizel otomobil fiyatları düştü. Yüzde 21’i benzinli otomobil fiyatlarındaki düşüş nedeniyle enflasyon da düşüyor.  Vergileri düşürdüler otomobilde fiyat düştü. Bizim derdimiz asgari ücretli, iş bulamayan vatandaş, asgari ücretin altında maaş alanlar . Bir de kayıt dışı çalışanlar var.  520 milyar lira vatandaşın bankalara borcu var. Ne kadar faiz ödüyorlar bu yılın ilk 10 ayında 55,5 milyar lira. Şeker pancarı üreticileri CHP vekilleri özelleştirmelere karşı direnirken orada olmalıydı. Canı yandı, AKP’ye oy vermeyeceğim diyor. İlla canınızın yanması mı gerekiyordu.

‘Hani one minute demesini biliyordun’

G-20 zirvesinde Kaşıkçı cinayetini dile getiren Trudeau. Hani sen ‘one minute’ demesini biliyordun. Havuz medyasının gazetecilerinden hiç biri çıkıp şu soruyu sormuyor. Sayın Cumhurbaşkanı bu 20 kişi cinayeti işledikten sonra sizin haberiniz vardı. Niye yurt dışına çıkmasına izin verdiniz? diye bir soru soramıyorlar. Taşeron işçileri, emeklilikte yaşa takılanları, işsizleri, hak arayanları unutmadık. Yedi düvene hatırlatıyorum. Benim parayla pulla işim yok. Ben oğluma telefon edip oğlum paraları sıfırladın mı, demem ben.”

YORUMLAR


    0 YORUM