USD
EURO
ALTIN

Konkordato talep eden Mektebim okullarının bir kampüsü daha kapandı

Kasım ayında Konkordato ilan eden AKP’li Ümit Kalko’nun kurucusu olduğu Mektebim Okulları’nın Fatsa Kampüsü…

Konkordato talep eden Mektebim okullarının bir kampüsü daha kapandı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kasım ayında Konkordato ilan eden AKP’li Ümit Kalko’nun kurucusu olduğu Mektebim Okulları’nın Fatsa Kampüsü de kapatıldı. Bir süre öncede Keçiören Kampüsü de kapatılmıştı.

İflas erteleme talep eden Mektebim Okullarının, Fatsa kampüsüde tıpkı kapanan Keçiören Kampüsü’nde olduğu gibi doğal gaz olmaksızın eğitim faaliyetini yürütmüş kampüslerden.

Sendika.org haberinde:

“Geçtiğimiz günlerde AKP’li Ümit Kalko’nun konkordato ilan etmesiyle birlikte Ankara’da bulunan Keçiören Kampüsü’nün kapatıldığı haberleri basında yer almış, site, hakim ortağın yandaş Sancak Group’a ait olduğu bilinen Mektebim Okulları’nın oluşturduğu mağduriyeti veliler ve ismini vermek istemeyen bir okul yöneticisi ile yaptığı görüşmelerde ortaya çıkarmıştı” şeklinde yayımladı.

Kalko’nun konkordato ilanının hemen ardından Ordu’nun Fatsa ilçesinde bulunan Mektebim Okulları Kampüsü’nün de kapatıldığı ortaya çıktı.
Mektebim Okulları’ndan şikayetçi olan veliler sikayetvar.com sitesinde yaşadıkları sıkıntıları yazdı.
Veliler tıpkı Keçiören Kampüsü’nde olduğu gibi Fatsa Kampüsü’nde de çalışanların aylardır ücretlerini alamadıklarını ve doğal gaz bağlantısının olmadığını kaydetti. Doğal gaz bağlantısının olmayışı Keçiören Kampüsü binasının iskanının olmaması iddialarını akla getirdi.

Ortaklardan Sancak Group sorunlarla ilgilenmiyor.

Velilerden; Mehmet isimli kullanıcı “Mektebim Okulları Fatsa Kampüsü’nü bu kış günü kapatma kararı aldı. Gerekçe ise okulun Ümit Kalko’ya bağlı olması. Biz çocuklarımızı Ümit Kalko’ya değil Mektebim Okulları’na emanet ettik. Mektebim Okulu çocuklarımıza bu kış kıyamette soğuk sınıflarda eğitim verdi. Şimdi de okulu kapatma kararı aldı. Büyük ortak olan Sancak Group okulla ilgilenmiyor. Bir gece yarısı aniden Mektebim tabelası kaldırıldı. Okul devredilecek mi kapanacak mı, belli değil” diyerek isyan etti.

“Gidin başka özel okula kaydedin”

Kampüste 2 aydır doğal gaz bağlantısı olmadığını ve sınıflarda elektrikli ısıtıcılarla ders yapılmaya çalışıldığını ifade eden Demet isimli kullanıcı, “Eğitimi devam eden okulun tabelası indirilmiş. Muhatap diye gönderdikleri şahsın önerisi yine ücret karşılığı diğer özel okulların tercih edilmesi. Okula ödemiş olduğumuz parayı da yasal yollarla alabilirmişiz, o da belki. Bizler veli ve çalışanlar olarak kafamız bu kadarına çalışıyor zaten de size güvenerek gerçekten hata etmişiz” dedi.

Müşteri muamelesi yapılıyor, eğitime önem verilmiyor.

Kayıt ve ödemeleri Mayıs 2018’de yaptığını belirten Ersin isimli kullanıcı, okul merkezinin kendilerini muhatap kabul etmediğine dikkat çekerek, “Kurumsal bir firmanın bu şekilde insanları ve özellikle çocukları ortada bırakması sahiplenmemesi etik değildir. Sadece müşteri zihniyeti ile hareket eden bir kurumsunuz. Şirket içinde olan hisse devir ve bunun gibi işlemler biz ve bizim gibi çocukları olan insanları mağdur etme hakkı vermez. Mektebim kurumsal kimliğine yakışır şekilde hareket edilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlerde öğrenciler de mağdur

Ersin isimli diğer bir kullanıcı ise, öğretmenlerin aylardır maaşlarını alamadıklarını ve zor durumda olduklarını anlatırken, “Mektebim’in kurumsallığına güvenerek girdiğimiz yolda oğlumun kanunlarla korunması gereken eğitim hakkı böylece elinden alınmış oluyor. Karşımızda hiçbir muhatap bulamıyoruz. Herkes bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Peşin verdiğimiz okul ücreti için de kimse yardımcı olmaya bile yanaşmıyor. Şimdi herkese soruyorum kurumsallık bu mudur? Size güvenen velileri en önemlisi de çocuklarımızı eğitim-öğretim yılının bu döneminde hiçbir önlem almadan hiçbir çözüm bulmadan kapının önüne koymak sizin gibi devamlı güvenden, kurumsallıktan, güçten bahseden bir kuruma yakıştı mı? Konu ile ilgili yetkililerden ivedi bir şekilde tarafıma dönüş yapılıp öğrencilerimizi mağdur etmemelerini talep ediyorum” diyerek hakkını istedi.

YORUMLAR


    0 YORUM