USD
EURO
ALTIN

AKP kadın kolları başkanına belediyeden maaş veriyorlar

Giresun Tirebolu İlçesi Belediyesi, daha önce 8 aylığına 5 aracı 1.3 milyon liraya kiralaması…

AKP kadın kolları başkanına belediyeden maaş veriyorlar
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Giresun Tirebolu İlçesi Belediyesi, daha önce 8 aylığına 5 aracı 1.3 milyon liraya kiralaması ve hayali TOKİ projesiyle gündeme gelmişti. Şimdi de maaş skandalı patlak verdi. AKP Kadın Kolları Başkanı Güllü Aydın Yılmaz’ın, Belediye şirketi Kentsel Yönetim’den maaş aldığı ortaya çıktı.

Yılmaz, partide aktif olarak görevli. Fakat belediyede çalışmıyor ve belediyeden maaşa bağlanmış olduğu farkedildi. Yine, AKP İlçe Başkanı sekreteri ile Başkan Abdullah Karapıçak’ın akrabasının da aynı şekilde belediyeden maaşa bağlandığı tespit edildi.
BELEDİYEDEN MAAŞ ALDIĞINI KABUL ETTİ

Belediye şirketinden ayda bin 665 lira maaşa bağlanan AKP Kadın Kolları Başkanı Güllü Aydın Yılmaz, iddiayı doğruladı. “Evet, Belediye şirketindeyim” diyen Aydın, buradan da geçici görevle bir hastanede çalıştığını vurguladı. Aydın, “Ama maaşımı belediyeden alıyorum” dedi.
Aydın, AKP Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptığı halde Belediye şirketinden maaş almasının ne kadar doğru olduğu yönündeki sorumuza da, “Bunu niye soruyorsunuz?” yanıtını verdi.
PARTİ ÇALIŞTIRIYOR, ÖDEMEYİ BAŞKASI YAPIYOR

Yine AKP İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya’nın partideki sekreteri olan ve mesaisini partide geçiren Kübra İmamoğlu’nun da aynı şekilde belediye şirketinden maaş aldığı ortaya çıktı. SÖZCÜ’nün haberine göre Durmuşkaya, “Evet, kendisi partide benim sekreterimdir. Benimle çalışıyor” demekle yetindi. Durmuşkaya, sekreterinin partide çalışıyor olmasına rağmen belediye şirketinden maaşa bağlanması konusunda ise sessiz kaldı.
Sekreterin Belediye’den aylık bin 735 lira aldığı bildirildi.
Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ın akrabası Abdülhamit Karapıçak’ın da aynı Belediye şirketinde “Müdür” olarak görevlendirildiği ve 5 bin lira maaş aldığı belirtildi.

YORUMLAR


    0 YORUM