USD
EURO
ALTIN

“Artık Hint Kenevirleri ile ülke ekonomisine katkı sağlayacağız”

“Kentimizde kendiliğinden çıkan 2.5 milyon Hint keneviri var. Artık bunları yakmayacağız. Kenevir ile ülke ekonomisine katkı sağlayacağız”

“Artık Hint Kenevirleri ile ülke ekonomisine katkı sağlayacağız”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, “Kentimizde kendiliğinden çıkan 2.5 milyon Hint keneviri var. Artık bunları yakmayacağız. Kenevir ile ülke ekonomisine katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Vali Osman Bilgin, Recep Tayyip Erdoğan’ın kenevir üretimine yönelik konuşmasının ardından harekete geçtiklerini söyledi.

Osman Bilgin İl Emniyet Müdürü Erkin Adalar ile kenevir üretimi hakkında görüşerek bir proje hazırladıklarını bildirdi. Buna ek olarak Bilgin kendiliğinden yetişen bu kaynağın iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.
Gemilerin halatlarının Hint kenevirinden yapıldığına dikkati çeken Bilgin, “Hint kenevirinden yapılan bu halatlar binlerce ton ağırlığındaki gemilerde kullanılıyor. Kentimizde kendiliğinden çıkan 2.5 milyon Hint keneviri var. Artık bunları yakmayacağız. Kenevir ile ülke ekonomisine katkı sağlayacağız. Biz bu güne kadar tabii Hint kenevirini hep kötü amaçlı algıladık. Bunu iyi yönde kullanırsanız olumlu, olumsuz kullanırsanız olumsuz olur. Bunu önemli olan ne amaçlı kullanmak. Her şeyin artısı da eksisi de vardır. Biz Hint kenevirinin artı yönünü kullanacağız” cümlelerini dile getirdi.

Vali Osman Bilgin, bu konuda da çalışmaların en hızlı şekilde yapılacağını aktardı.

YORUMLAR


    0 YORUM