USD
EURO
ALTIN

Futbol kulüpleri resmi olarak Ziraat Bankasına bağlanacak

Borç altındaki kulüplere, bir nevi kayyım atanıyor…

Futbol kulüpleri resmi olarak Ziraat Bankasına bağlanacak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Borç altındaki kulüplere, bir nevi kayyım atanıyor. Kulüplerin borçları Ziraat Bankası tarafından yapılandırılacak.

Borç batağındaki kulüpler Saray tarafından Ziraat Bankası’nı devreye sokarak sözde kurtarılacak ama bir yandan da bankanın vesayeti altına girmiş olacak bu da sarayın vesayeti demek.

Özel sektör ekonomik krizle boğuşurken devlet borç batağındaki kulüpleri kurtarma adına Ziraat Bankası’nı devreye sokarak borçları üstlenecek . 10 milyar liralık borçları yeniden yapılandırılarak bataktan çıkmaları sağlanacak.

Sabah’tan Dilek Güngör’ün son yazısında “Bankacılar futbolun IMF şefi olacak” demişti. Durum bu kadar vahim aslında. Yani bundan sonra kulüplerin bütün yetkileri bankanın elinde olacak.

Bu duruma dikkat çekenlerden biride Karar yazarı Akif Beki, “Borç alan emir de alır, kuralı işleyecek yani” diyor ve “Büyük kulüplerin hepsi bir kurulun vesayeti altına girecek” değerlendirmesini yapıyor.

Beki aynı zamanda, IMF komiseri rolünü oynayacak olanların bankacılar olduğunun altını çizerken, “Paranın nereye harcandığını, doğru harcanıp harcanmadığını yani kadro seçimlerini bile denetleyecek. Kulüpleri mali disipline sokmak adına, kullanacakları takdir yetkisine dahi karışacak” ifadesini kullanıyor.

Beki, “Kurul, bir nevi kayyum müessesesi gibi çalışacak, kulüp yönetimlerinin sicil amiri ve nihai onay makamı işlevi görecek. Yanlış okumuyorsunuz, borç yapılandırma yoluyla futbola kayyım atanıyor, kayyım. Kafalarına göre, olmayan paralarla, borç harç transfer yapma devri kapanıyor. Sıkı denetim rejimine tabi olacaklar, sırtlarında alacaklı kırbacı şaklatıla şaklatıla ‘terbiye’ edilecek, dize getirilecekler” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM