USD
EURO
ALTIN

Obeziteyi önlemek için sefer tası dağıtıldı

Obeziteyi önlemek için anaokulu ve ilkokul öğrencilerine 112 bin modern sefer tası dağıtıldı

Obeziteyi önlemek için sefer tası dağıtıldı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Gaziantep’te, sağlıklı beslenmek ve obeziteyi önlemek için anaokulu ve ilkokul öğrencilerine 112 bin modern sefer tası dağıtıldı.

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi çocukların sağlıklı beslenmesi ve obeziteye engel olmak amacıyla ilçedeki anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin hepsine modern sefer tası dağıttı.

Obeziteyle mücadele kapsamında, daha önce de çalışmalar yapan ve dönem dönem vatandaşlara ayakkabıdan eşofmana, toptan formaya kadar çok sayıda spor malzemesi dağıtan Şahinbey Belediyesi, bu kez de öğrencilere sefer tası dağıttı.

Belediye, çocukların hazır yiyecekler yerine annelerinin evde hazırladığı sağlıklı gıdalarda beslenebilmeleri için özel olarak hazırlattırılan ısı yalıtımlı ve iki gözü bulunan, içi çelik kaplamalı modern sefer taslarını, ilçedeki 112 bin anaokulu ve ilkokul öğrencisine ulaştırdı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, obezitenin tüm dünyanın sorunu olduğunu ifade etti.

Her geçen yıl obezite oranının arttığına dikkati çeken Tahmazoğlu, “Obezite çağımızın hastalığı. Bu gidişat çok tehlikeli. Gençlerimizin özellikle spor yapmasını ve sağlıklı beslenmesini önemsiyoruz. Bunun için çocuklarımıza ve gençlerimize sürekli spor malzemeleri veriyoruz ve spor tesisleri yaparak, gençlerimizin spor yapmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

“KÜÇÜK YAŞTA ALIŞMASI ÖNEMLİ”

Tahmazoğlu, sağlıklı beslenmenin önemine değinerek, şöyle devam etti: “Özellikle çocuklarımızın, annelerinin hazırladığı yemekleri yemeleri çok önemli. Bu kapsamda ilçemizde okuyan 112 bin anaokulu ve ilkokul öğrencimize beslenme kabı yaptırdık. Termos şeklinde ve iki haznesi var. Hijyenik ve ısıyı koruyan bir kap. Bunları çocuklarımıza hediye ediyoruz. Ağaç yaşken eğilir, çocuklarımızın küçük yaşta sağlıklı beslenmeye alışması önemli. Çocuklarımızın ne olduğu belli olmayan ve onlara zarar veren yiyeceklerden mutlaka uzak kalmalarını, özellikle de annelerimizin yaptığı yiyecekleri yedirmeyi, sağlıklı beslenme açısından çok önemli buluyorum.”

İlkokul birinci sınıf öğrencisi Abdulsemet’in annesi Gülşah Kaplan ise uygulamayı faydalı bulduğunu belirterek, “Çocuklarımız bu sayede kendi hazırladığımız yiyeceklerini tüketecekler. Böylelikle daha sağlıklı ve hijyenik beslenmiş olacaklar ve taşıması daha kolay olacak” dedi.

İlkokul birinci sınıf öğrencisi Mihraç Deniz’in annesi Leyla Senken da çocukların hazır yiyecekler yemesini engelleyemediklerini anlatarak, “Okulda kendileri alıp abur cubur tüketiyorlar. Ama artık bu sefer taslarıyla çocuklarımız hijyenik ortamda kendimizin hazırladığı yemekleri güzel bir şekilde yiyecek” diye konuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM