USD
EURO
ALTIN

Trump’tan Türkiye hakkında çok ağır sözler: “Eğer Kürtleri vurursa, Türkiye’yi ekonomik yönden mahvederiz”

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medyadan Türkiye hakkında çok sert sözler söyledi…

Trump’tan Türkiye hakkında çok ağır sözler: “Eğer Kürtleri vurursa, Türkiye’yi ekonomik yönden mahvederiz”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medyadan Türkiye hakkında çok sert sözler söyledi. Trump, Suriye’deki PKK/PYD’li teröristleri kast ederek “Eğer Türkiye Kürtleri vurursa, Türkiye’yi ekonomik yönden mahvederiz.” ifadelerini kullandı.

Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Suriye’den çekilme sürecinin başladığını duyurarak, “Eğer Türkiye Kürtleri vurursa, Türkiye’yi ekonomik yönden mahvederiz. 20 millik (32 km) güvenli bölge oluşturulabilir. Aynı zamanda Kürtlerin Türkiye’yi provoke etmesini istemiyorum” dedi.

İşte Donald Trump’ın o paylaşımları:

— Suriye’den çok geç kalmış çekilmeye başlarken, IŞİD’in bölgesel halifeliğinden geriye kalan çok az şeyi de, birçok yönden sert bir şekilde vuruyoruz. Yeniden toparlanırlarsa, yakındaki mevcut üslerimizden yeniden saldıracağız.

— Kürtler’i vurmaları halinde Türkiye’yi ekonomik açıdan çökerteceğiz. 20 millik bir güvenli bölge yaratacağız ve aynı şekilde Kürtler’in Türkiye’yi provoke etmesini istemiyoruz.

– ABD’nin uzun vadeli Suriye’de IŞİD’i yok etmesi politikasından en çok faydalananlar Rusya, İran ve Suriye oldu. Biz de yarar sağladık ama askerlerimizi eve getirmenin zamanı geldi. SONU GELMEYEN SAVAŞLARI durdurun!”

YORUMLAR


    0 YORUM