USD
EURO
ALTIN

TSK’da şok istek… Generalden istifa talebi!!!

JFAC Komutanı Tuğgeneral Özkan Edip Akgülay’ın…

TSK’da şok istek… Generalden istifa talebi!!!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

TSK’nın (Türk Silahlı Kuvvvetleri) bütün savaş uçaklarının harekat sorumlusu olarak görev yapan Eskişehir Birleştirilmiş Hava Harekât Merkezi ve JFAC Komutanı Tuğgeneral Özkan Edip Akgülay’ın emekliliğini istediği öğrenildi.

Bundan iki yıl önce 2017 Yüksek Aşkeri Şurasında tuğgeneralliğe terfi eden Akgülay, rütbesinde 1.5 yılı geride bırakmasının ardından emekliliğini istedi.

Özkan Edip Akgülay, 2017 Şurası’nda tuğgeneralliğe terfi ettirilerek Merzifon Üs Komutanlığı’na atandı. Edip Akgülay, 2018 Şurası’nda ise Eskişehir BHHM ve JFAC Komutanlığı görevine getirildi ve bütün savaş uçaklarının harekatlarının sorumluluğu kendisine verildi.

İktidara yankınlığıyla bilinen yayın kuruluşlarının iddiasına göre, Akgülay’ın emeklilik talebi son dönemde TSK’daki tutuklamalarının hayli arttığı bir dönemde gelmesi dikkat çekti. Havuz medyasında yer alan haberde, Akgülay’ın 15 Temmuz’da görevini ihmal ettiği de iddia edildi. O dönemde Albay olan Akgülay, 15 Temmuz sonrası tutuklanmış ve adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

YORUMLAR


    0 YORUM