USD
EURO
ALTIN

Tüketilmeyen elmaları fırsata çevirelim…

Elma yalnız yılın herhangi bir zamanında bulunabildiği için değil aynı zamanda fazlasıyla…

Tüketilmeyen elmaları fırsata çevirelim…
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Elma yalnız yılın herhangi bir zamanında bulunabildiği için değil aynı zamanda fazlasıyla yönlü bir besin olduğu için de dünyanın en çok tüketilen meyvelerinden biridir. Elmanın sağlığa olan faydalarını bilmeyen yoktur. İçerisinde bulunan bol miktardaki C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren bu mucize besini yiyemediğiniz zaman atıyorsanız sakın atmayın. İşte yenmeyen elmaları değerlendirmenin yolları…

PASTA VEYA ELMALI KURABIYE: Fark etmeden fazla alınan ama tüketemediğimiz elmaları, elmalı kurabiye yaparak ya da pasta yaparak yiyebilirsiniz. Bu sayede hem elmaların çürümesini önlemiş olursunuz hem de tekrar tüketme fırsatı sunmuş olursunuz.

TURTA: Elmalı kurabiye ve pastanın yanı sıra bir de enfes bir tat olan turta yapmayı deneyebilirsiniz. Elmalı turta hazırlanışında elmanın kıvamı hafif yumuşak olması gerektiği için uzun bir vakit beklemiş elma en ideal malzeme olabilir. Bu yüzden uzun süre bekleyen elmaları atmak yerine turtalarınızda kullanabilir mükemmel bir lezzete sahip olabilirsiniz.

ENFES BİR LEZZET OLAN HOŞAF:  Tekrar aynı şekilde yiyemediğiniz ve kenarda kalan elmalarınızdan hoşaf yapabilirsiniz. Elma taneciklerini hoşafın içine küçük küçük kesip koymanız yeterli olacaktır. Buzdolabında bekletilmiş enfes bir tat olan hoşafın tadını bilenler bayılırlar ki elmalı hoşafta enfes bir tada sahiptir.

CİLT MASKESİ: Tüketmediğiniz elmalarınızı değerlendirebileceğiniz bir başka yer ise, maske yapımıdır. Evet yanlış duymadınız. Yüz maskesi yapımında kullanabilirsiniz. Düzenli olarak her güne elmayı ezip içerisine zeytinyağı ve Hint yağı koyarak yüzünüze gece maskesi yapabilirsiniz. Cildinizin parladığını ve zaman içerisinde parlak bir görünüm kazandığını fark edeceksinizdir.

SİRKE YAPIMI: Elma sirkesi yapımında kullanabilirsiniz. Hepinizin de bildiği gibi elma sirkesi evde hemen hemen her gün kullanılan bir malzemedir. Bu nedenle dışarıdan satın almak yerine elma sirkesini evde kendiniz de yapabilirsiniz.

YORUMLAR


    0 YORUM