USD
EURO
ALTIN

İspanya’dan Venezuela’ya ait fonları engelleme kararı

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İspanya’daki fonları kullanamayacak

İspanya’dan Venezuela’ya ait fonları engelleme kararı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İspanyol Senatosu, ülkede Venezüella’ya ait fonların engellenmesi kararı aldı. Böylece, Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İspanya’daki fonları kullanamayacak.

İspanyol Halk Partisi’nin, mutlak bir çoğunluğa sahip olduğu İspanya Senatosu, hükümetten, Venezüella halkı adına, İspanyol bankalarına yatırdığı tüm varlıkları bloke etmesini istedi. Bloke kararının onaylanmasıyla, Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İspanya’daki fonları kullanamayacak. Senato ayrıca Venezüellalı muhalif Juan Guaido’ya tam destek vererek Guaido tarafından gönderilecek diplomatik temsilcilerin İspanya’daki Venezüella hükümetinin temsilcileri olarak tanındığını onayladı.

Guaido, görüşmeleri reddetti

Bu arada Uluslararası Temas Grubu, aralarında AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini tarafından desteklenen bir arabuluculuk girişimi için yarın Uruguay’ın başkenti Montevideo’da bir araya gelecek.
Kendisini devlet başkanı ilan eden Juan Guaido ise, “Halkın çektiği acıları uzatan herhangi bir diyaloğu veya temas grubunu reddediyorum” açıklaması yaptı.

YORUMLAR


    0 YORUM