USD
EURO
ALTIN

Mustafa Cengiz canlı yayında müjdeyi verdi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GS TV’de UEFA Fair Play Komitesi’nin yeniden yargılanma kararına yönelik CAS’a yapılan itirazın davasının sonuçlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cengiz, GSTV canlı yayınında yaptığı açıklamada kararın Galatasaray lehine olduğunu söyledi

Mustafa Cengiz canlı yayında müjdeyi verdi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Mustafa Cengiz, konu ile ilgili şunları söyledi:

“CAS’a itirazımız kabul edildi. Yeniden yargılanma yapılmayacak. Yapılandırma anlaşması devam edecek. Avrupa’dan men cezası almamız söz konusu değil.”

UEFA, Galatasaray Kulübü ile yapılan anlaşmayı UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Araştırma Komisyonu’na geri göndererek uzlaşma anlaşmasının tekrar incelenmesine ve soruşturmanın devamına karar vermişti. Galatasaray da konuyu CAS’a taşımıştı.

UEFA, 13 Haziran’da Galatasaray’a Finansal Fair Play (FFP) kuralları kapsamında para ve futbolcu sayısı kısıtlama cezası vermişti. UEFA ile Galatasaray arasında 4 yılı (2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 ve 2021-2022 sezonları) kapsayacak şekilde anlaşmanın yapıldığı duyurulmuştu.
“Rakiplerimiz bizle uğraşsınlar, bu bizi diri tutar”

Rakiplerinin kendileriyle uğraşmasının kendilerini diri tuttuğunu ifade eden Mustafa Cengiz, “Onlara da saygı duymak gerek. Bizle uğraşsınlar, bu bizi diri tutar. Rakiplerin bizim şampiyon olmamız için vereceği mücadeleye rahatsız olmayız. Birlik adı altından arkamızdan sinsice işler yapılıyorsa, biz bunu hoş karşılamayız. Bu yolu onaylamıyoruz. Biz yapıyorsak uyarın. Biz sporun düzgün ve fair-play içerisinde ilerlemesinden yanayız” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM