USD
EURO
ALTIN

BAŞAKŞEHİR SORUSUNA CEVAP YOK

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi, Başakşehir Futbol Kulübü’ne sponsor olan firmaların…

BAŞAKŞEHİR SORUSUNA CEVAP YOK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi, Başakşehir Futbol Kulübü’ne sponsor olan firmaların kamu ve kurumlarından hangi ihaleleri aldığı sorusuna cevap vermedi. CİMER sorunun ‘bilgi edinme kapsamı dışında’ kaldığını öne sürdü.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne ’Medipol Başakşehir Futbol Kulübü’ne sponsor olan firmalardan kaç tanesi 2014 yılı ila 2019 yılları arasında kamu kurum ve kuruluşlarından ihale almıştır?

Bu ihaleler nelerdir? Bahsi geçen ihaleler ne şekilde yapılmıştır?’, ’Milyonlarca taraftara sahip olan kulüpler taraftarlarının verdiği desteğe rağmen mali olarak çöküş yaşarken, neredeyse hiç taraftarı olmayan bir kulüp, iktidarın ve iktidarın desteklediği sermaye odaklarınca destek görmeden bu kadar sponsoru ve para kaynağını nereden bulmuştur?” sorularını sormuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen ay TRT’nin yayınında Başakşehir futbol takımıyla ilgili “Başakşehir ile övünüyorum. Çünkü, benim kurduğum bir takım.” iddiasında bulunmuş ancak söz konusu kulübün 1990 yılında dönemin belediye başkanı Nurettin Sözen tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü adıyla kurulduğu ortaya çıkmıştı.

YORUMLAR


    0 YORUM