USD
EURO
ALTIN

Britanyalı öğrenci Dünyayı bisikletle turlayan ‘en genç insan’ ünvanını aldı

18 yaşındaki Britanyalı öğrenci Charlie Condell lise mezuniyetini…

Britanyalı öğrenci Dünyayı bisikletle turlayan ‘en genç insan’ ünvanını aldı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

18 yaşındaki Britanyalı öğrenci Charlie Condell lise mezuniyetini kutlamak amacıyla yola çıktı ve dünyayı tek başına bisikletle turlayan en genç insan oldu.

Charlie Condell, Daily Mail’de yer alan habere göre, 6 Temmuz 2018’de doğup büyüdüğü Bristol kentinden başladığı 28 bin 970 kilometrelik yolculuğu 249 günde tamamladı. Türkiye’de içinde olmak üzere 20 ülkeden geçen Condell, 11 Mart Pazartesi Günü Bristol’a dönüş yaptı.

İlk olarak yalnızca Avrupa’yı turlamayı planladığını daha sonra dünya turu yapma kararı aldığını söyleyen Condell, yolculuğu kendi birikimi ve oluşturduğu destek fonuyla finanse etmiş.

Charlie Condell’in Ekim 2018’de Avustralya’dayken bisikleti çalınmış :‘Queensland’de bir öğrenci yurdunda kalıyordum. Sabah kalktığımda bisikletim yoktu. Önce biri yerini değiştirdi sandım ama gerçek öyle değildi. Neyse ki çevremdekiler halime üzülüp bana kıyafet ve yeni bir bisiklet temin ettiler de yola devam ettim.”

Condell, yolculuk esnasında geçtiği yerlerden Twitter paylaşımı yaptı.Türkiye’deyken de turunun 34’üncü gününde Zonguldak’ta çektirdiği bir fotoğrafını (üstte) paylaştı.

18 yaşındakini Charlie Condell’dan önce dünyayı bisikletle yalnız turlayan en genç insan unvanı 2015’te 19 yaşındayken dünya turu yapan Britanyalı Tom Davies’e aitti.

YORUMLAR


    0 YORUM