USD
EURO
ALTIN

Doğal şifacı keçiboynuzunun mucizevi faydaları

Enerji dolu bir bitki türü olan keçiboynuzu; karbonhidrat, sodyum ve sağlıklı yağlar açısından…

Doğal şifacı keçiboynuzunun mucizevi faydaları
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Enerji dolu bir bitki türü olan keçiboynuzu; karbonhidrat, sodyum ve sağlıklı yağlar açısından son derece zengindir. Özellikle kış aylarında tüketilir. Bunun nedeni ise astım ve gribal enfeksiyonlara karşı koruyucu olmasıdır.

İçeriğindeki vitamin, mineral ve elementler sayesinde birçok rahatsızlığa çözüm olur.

Genellikle Akdeniz ülkelerinde yetiştirilen bir bitki türüdür. Düzenli olarak keçiboynuzu tüketmenin etkileri araştırılmış ve ortaya bizi mutlu edecek muazzam sonuçlar çıkmıştır.

İshale karşı etkili: Keçiboynuzu sindirim sisteminin dostudur. Eğer ishal şikayeti yaşıyorsanız uzmanlar keçiboynuzu tüketimini şiddetle tavsiye ediyor.

Kandaki zehirli maddeleri yok eder: Yüksek sodyum ve potasyum içeriği sayesinde tansiyon, karaciğer ve akciğer üzerine çok yaralı etkileri bulunmaktadır. Kanın zehirli maddelerini temizler.

Akciğer kanserinden korur: Antioksidan özelliği sayesinde kanser hastalığı riskini minimuma indirir. Akciğerleri temizlemeye yardımcı olur. Sadece kanser için değil, sigaranın zararlarını da en aza indirir. Bunun için gerçek bir keçiboynuzunu ev yapımı yoğurda karıştırıp yemek yeterlidir.

Kolesterole iyi gelir: Kolesterole iyi geldiği bilim tarafından kanıtlanmıştır. Zengin içeriği ve lifli yapısı sayesinde kötü kolesterolü düşürür. Hiper kolesterol tedavisinde de son derece güçlüdür.

Yara ve iltihapları iyileştirir: Bakteri yok edici özelliği ile yara ve iltihapların kolay ve hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.

Ağız ve diş sağlığına faydalı: Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır.

Çarpıntıyı önler: Kalp ve damar sağlığı içinde kanıtlanmış birçok faydası vardır. Çarpıntıya karşı etkilidir.
Astım ve bronşit hastalıkları karşı kalkan olur: Astım ataklarını sakinleştirir. Düzenli kullanıldığında ise bu atakları ortadan kaldırabilir. Bronşların tıkanmasını karşı etkilidir. Kış mevsiminde her gün bir adet keçiboynuzu yiyerek kendinizi garanti altına alabilirsiniz. Keçiboynuzu doğal bir antibiyotik kaynağıdır. Gribe neden olan virüslerle mücadele eder. Antioksidan kaynağı olması sebebiyle öksürüğe neden olan serbest radikalleri ve enfeksiyonları ortadan kaldırır.

Midedeki asit seviyesi dengeler: Eğer mide şikayetiniz varsa bir de keçiboynuzu tüketmeyi deneyin. Düzenli tüketildiğinde mide asidini dengeler ve şişkinliği giderir.

Kemik erimesi tedavisinde kullanılır: Özellikle menopoz dönemindeki kadınlar için ilaç niteliğindedir. İçindeki yüksek kalsiyum sayesinde kemik erimesini yavaşlatır. Sadece kadınlar için değil gelişim çağında olan çocuklar için de şiddetle tavsiye edilir.

YORUMLAR


    0 YORUM