USD
EURO
ALTIN

Ahlat’da ’Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ inşaat çalışmaları başladı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 26 Ağustos 2018 tarihinde ziyaret ettiği Bitlis’in Ahlat ilçesinde…

Ahlat’da ’Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ inşaat çalışmaları başladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 26 Ağustos 2018 tarihinde ziyaret ettiği Bitlis’in Ahlat ilçesinde yapılacağını söylediği ’Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ için inşaat çalışmaları başladı. Açılışa ise Erdoğan yapacak.

Van’daki köşkün inşaat alanını gezerek incelemelerde bulunan Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, “İnşaat firması fevkalade profesyonel, işe de ciddi anlamda, teknik anlamda gayet hazırlıklı olarak girdiler. Burada malumunuz bir köşk binasıyla beraber peyzajı, çevre düzeni, lojmanı, helikopter pistiyle alan geniş anlamda değerlendirildiğinde takriben 39 bin metrekare bir alan üzerinde inşaat faaliyeti başlamıştır. Şu anda kayıkhane de dahil inşaatın temel kısmına girildi. Bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun,” dedi.

Erdoğan, Ahlat’a yaptıracağı köşkün duyurusunu ise şöyle yapmıştı: “Ahlat’a bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakışır. Çünkü otağı Sultan Alpaslan oraya kurdu biz de varisleri olarak oraya böyle bir inşallah otağ kuralım. Bugün vali ve belediye başkanımızla görüştük. Onlar 1071 metrekare yer düşünmüşler. Dedik olmaz. 1071 metrekare oturum alanı olur en az 5 dönüm çevre düzenlemesiyle. Belediye başkanımız da coştu en az 10 dönüm dedi. Bu bir işaret fişeğidir inşallah sonu da hayır olur. Malazgirt savaşının yaşandığı bölgeyi milli park olarak ilan ettik ve düzenlemesine başladık. Bu yıl milli park alanının ilk etabı devreye girdi.”

YORUMLAR


    0 YORUM