USD
EURO
ALTIN

Bahçeli’den tarihi U dönüşü

Seçim gecesi yaptığı açıklamada bir oy fazla alan kazanır diyen Devlet Bahçeli…

Bahçeli’den tarihi U dönüşü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Seçim gecesi yaptığı açıklamada bir oy fazla alan kazanır diyen Devlet Bahçeli, “Süreç devam ediyor yorum yok. Türkiye’yi huzursuzluğa itebilecek hatalardan kurtulmanın yolu yeni bir seçim olabilir” dedi.

Bahçeli şöyle konuştu:

Seçimlerden sonra her seçimde olduğu gibi sayım sırasındaki farklılıklara itirazlar yapılmaktadır. Bu demokratik bir haktır. Türkiye’yi normalleştirmekte yarar vardır. Bazı yerlerde mazbatalar alınmakla birlikte, özellikle sosyal hayatta önemli yeri olan İstanbul’da bir kargaşa yaşanmaktadır. 29 bin oy farkını değiştirebilecek itirazlarda bulunulmuştur. İtirazlar sonucu alınmalıdır. Karar ne ise YSK bunu vermelidir. Ama bütün bunlara rağmen, seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar, kaosa yöneliyorsa ise bu hatalardan arınılmalıdır. 60 gün sonra yeni bir seçim düşünülebilir. Seçim yenileme demokrasinin bir gereğidir.

Partisinin Kızılcahamam kampında seçim sonuçlarını değerlendiren MHP lideri Devlet Bahçeli, 31 Mart seçimlerinin kazananının, açık ara farkla Cumhur İttifakı olduğunu söyledi. Seçimlerde HDP’nin CHP’ye çalıştığını savunan Bahçeli, “Davul onların boynunda olsa da tokmağın kimin elinde olduğu aşikardır” dedi.

İstanbul’da organize sandık yolsuzluğu olduğunun ortaya çıktığını söyleyen Bahçeli, “Büyükçekmece ve Maltepe’de mızrak çuvala sığmamaktadır. Islak imzalı ve mühürlü sandık sayım döküm cetveli ve sandık sonuç tutanakları ile YSK’ya bildirilen oylar arasındaki fahiş farklar, İstanbul’da seçimi gölgelemiştir” dedi.

Bahçeli’den çağrı

Devlet Bahçeli, ayrıca yerel yönetimde reforma gidilmesi gerektiğini dile getirdi. “Bu seçim sonuçları göstermiştir ki, yerel yönetimlerde yeni bir yasal ve sistemsel reform büyük ihtiyaçtır” diyen Bahçeli, konunun TBMM’ye gelmesi halinde parti olarak her türlü destek vereceklerini söyledi. İlçelerde kazanıp büyükşehirde kaybetmenin normal olmadığını dile getiren Bahçeli, “Sadece büyükşehir belediye başkanını seçelim oda ilçe belediye başkanlarını belirlesin” önerisinde bulundu.

YORUMLAR


    0 YORUM