USD
EURO
ALTIN

Ekrem İmamoğlu: “Kimin mazbatasını kime vermiyorsun?”

YSK’nın sayımında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı önde bitiren Ekrem İmamoğlu…

Ekrem İmamoğlu: “Kimin mazbatasını kime vermiyorsun?”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

YSK’nın sayımında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı önde bitiren Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe-Galatasaray maçını izleyecek olması nedeniyle yapılan eleştirilere, “Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş bu şehrin takımı değil mi? Gideceğim kardeşim. Bu kadar net” yanıtını verdi.

YSK’nın sayımında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı önde bitiren ama mazbatasını henüz alamayan Ekrem İmamoğlu, Esenyurt’ta halka seslendi. İmamoğlu, “Kimin mazbatasını kime vermiyorsunuz. Millet mazbatayı vermiş. Sen uygun görsen ne olur, görmesen ne olur” dedi.

İmamoğlu’nun Esenyurt’taki konuşmasından satır başları şöyle:

“Bu seçimden dolayı insanları başkalaştırmaya çalışıyorlar. Neymiş efendim “15 bin oyla seçilir miymiş” 1 oyla bile seçilir dediler. Bazı insanlar var 1 oyla bile seçilse milletini birleştirir. “Süreci uzatmayın kardeşim. Süreci uzattıkça sıkıntıya giriyorsunuz. Problem çıkıyor. Yav kardeşim verin mazbatayı bakalım işimize.”

“Kuşmuş, pelikanmış beni ilgilendirmiyor. Kimsenin başarısız oldu diye bu milletin geleceğini sıkıntıya sokma hakkı yoktur. Bu millet adına size hizmet etmek için benden kaçsa ben kovalarım kardeşim. O kapıyı kilitlese ben bacadan girerim. Sayın Cumhurbaşkanı ile çok iyi anlaşır diye korkuyorlar.”

Yüksek Seçim Kurulu’na sesleniyorum. Sizin kapınızı anlamsız yere çalanlara kapınızı kapatın. Görevinizi yapın, bizi normalleştirin. Bizi dünyaya rezil etmeyin. Yolumuzu açın demokrasimizi güçlendirin.

YORUMLAR


    0 YORUM