USD
EURO
ALTIN

İmamoğlu: “Bazı gazete manşetleriyle ilgili dava açacağız”

İmamoğlu, provokatif manşetler ile halkı kışkırtan gazeteler hakkında dava açacağını belirtti.

İmamoğlu: “Bazı gazete manşetleriyle ilgili dava açacağız”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

“Gazete manşetleri ile ilgili dava açacağız. İnsanların duygularını, vatanseverliğini ayaklar altına alan yazan çizen insanların canı çok yanış herhalde. Bazı şeyler şanstır. Toplum da kişiler de bunu değerlendirmeli. Barışçıl ve kapsayıcı cümleleri devam etseydi. Gazeteciliği kışkırtmaya yönelik yapmayı da çok büyük bir suç olarak görüyorum. Umarım hukuk cezasını verir. Arkadaşlarımız işlemleri başlattı.

Ben Demirtaş’ın Cumhurbaşkanlığı seçiminde izlediği siyaseti ve söylemlerini beğendiğimi ifade ettim, hala da aynı noktadayım. Buradan malzeme çıkarmaya çalışanlar, akıllarını gözden geçirsinler.

60-70 yıldır para kazandığımız yer. Ekmeğimi kazanmaya devam edeceğim. Belediye başkanı iken de makul seviyede yapıyorum. Belediyelerden ihale alırsam yanlış olur. Ben buna izin vermem.”

Bahçeli’ye yanıt

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İstanbul seçimlerinin tekrarı beka meselesidir” açıklamasıyla ilgili “Hangi gerekçelerle konuştuğunu bilemiyoruz Bahçeli’nin. Cevap verilecek bir konu değil. Seçim bitmiştir, sonuç belirlenmiştir. Mazbatamızı aldık. Ben ortaya konulan o cümlelerden ne ifade edildiğini ne anlatılmak istediğini çok anlayabilmiş değilim o yüzden cevap veremeyeceğim” dedi.

 “Devlet adamlığı tedbiri”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı kınayan İmamoğlu “Bu saldırı, sadece Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye yapılmış bir saldırı değildir. Bu saldırı, Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet anlayışına, milletine, demokrasi inancına yapılmıştır. Talihsizlikler var. Bu saldırıyı yapanlarla ilgili gerekli tüm yasal işlemlerin yapılmasını diliyor, istiyor ve takip ediyoruz. Bu işin arka planında ne varsa, bir an önce ortaya çıkartılıp, bu ve bunun gibi olayların yaşanmaması konusunda ilgili kurumların, görevlilerin tedbirli davranması gerektiğini belirtmek istiyorum. Bunların ötesinde bir de devlet adamlığı tedbiri vardır. Devlet adamlığı çok önemli. Talihsiz açıklamalar var. Kamuoyu önünde olan insanların çok dikkatli konuşması lazım.. Bu yapılan kötü saldırı ve bunun gibi olaylar, Türkiye’mize, uluslararası platformlarda olsun, kendi iç dünyamızda ve demokrasi inancımızda gerçekten tahribatlar ortaya koymaktadır ”dedi.

Verilerin kopyalanması

İmamoğlu, İBB’nin dijital verileri incelemek için verdiği talimatla ilgili alınan yürütmeyi durdurma kararı hakkında da konuştu. Dijital verilerin kopyalanması işleminden yola çıkarak bir takım komplo teorileri üretilmesini üzülerek izlediğini söyleyen İmamoğlu “Bu kurumun en sağlıklı şekilde yürütülmesi için güncel tespitlerin incelemelerin yapılması ile sürece devam edilmesi… Nedir bu? 31 Aralık 2018 tarihi nokta yılbaşı, yeni yıla giriş dönemi. 31 Mart seçim gecesi ve sonrası. Ve görevi aldığımız 17 Nisan. Burada veri kapasiteleri ne aşamada ne oldu ne bitti bunların kayıt altına almak tespit etmek yine büyükşehir bünyesinde incelemelerin yapılıp sağlıklı şekilde korunmasını sağlamak doğru bir süreçtir. Ama o komplo teorilerini üreten arkadaşların hayal güçlerini de şaşkınlıkla izliyorum” diye konuştu.

 “İstifa gelmedi”

İmamoğlu, üst düzey yönetimde görevden alma ya da istifa olup olmadığının sorulması üzerine de “Şu ana kadar bana bir istifa talebi gelmedi. Beni çok sevdiler öyle anlıyorum. Benle çok çalışmak isteyen insanlar da olacaktır. Sonrasında yine bir değişiklik olduğunda kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.

Orası benim ekmek kapım

Sahip olduğu inşaat şirketinde görevine devam edip etmeyeceğinin sorulması üzerin de ”Ticaret yapmak dürüst olmamak anlamına gelmiyor orası benim ekmeğim. Benim mesleğim bu değil ki, belediye başkanlığı bir görev. Bir gün bitebilir döndüğümde yine ekmeğimin başına geçeceğim. Ama bitmez görevimiz devam ederse de çoluğumun çocuğumun rızkını sağlayacak. Ticaret yapanları zan altında mı bırakacağız? Ama belediye kurumuna işe yapar, belediyelerden ihale alırsa bu kötü bir şey tabi ama bunu asla yaptırmam. Kendi ayarında nazarında kendi gücü yettiği kadar iş yapacak para kazanacak ben de evime ekmek götüreceğim” yanıtını verdi.

 

YORUMLAR


    0 YORUM