USD
EURO
ALTIN

Kılıçdaroğlu’nu yumruklayan şahıs: “Galeyana geldim…”

Şehit Cenazesinde Kılıçdaroğlu’nu yumruklayan vatandaş, “kalabalıkta galeyana geldim” dedi.

Kılıçdaroğlu’nu yumruklayan şahıs: “Galeyana geldim…”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazesine katılmak için gittiği köyde yumruklu saldırıya uğradı. Yumruklayan Osman Sarıgün ilk ifadesinde ‘galeyana gelerek Kılıçdaroğlu’nu yumrukladığını’ söyledi.

Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı’nın (26) cenazesinde, Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya ilişkin 9 kişi gözaltına alındı. Bunlardan 4’ü serbest bırakıldı. Kılıçdaroğlu’na yumruk attığı sırada kameralara yansıyan Osman Sarıgün Eshişehir’in Sivrihisar ilçesinde gözaltına alındı ardından ise gözaltı süresi ise savcılık sorgusu ardından uzatıldı.

Kelepçelenen saldırgan, Çubuk Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemleri tamamlanmasının ardından adliyeye getirildi. Sarıgün’ün, jandarmadaki ilk ifadesinde, kalabalık arasında galeyana gelerek, Kılıçdaroğlu’na yumruk attığını söylediği belirtildi. Terör bağlantısı tespit edilemeyen Sarıgün’ün, adliyedeki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandığı ileri sürüldü. Ancak sonraki haberlerde Osman Sarıgün’ün sorgusunun sürdüğü ve gözaltı süresini uzatıldığı bildirildi.

Gözaltına alınan şahısların işlemlerinin sürdüğü belirtildi. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, “Olayla ilgili 5 şüphelinin de Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığında ifade işlemleri devam etmektedir. Olaya karıştıkları iddia edilen diğer şüphelilerin kimlik tespiti ve araştırılması işlemleri de titizlikle yapılmaktadır. Olay çok yönlü olarak tüm ayrıntılarıyla araştırılmaktadır” denildi.

‘Kalabalıkta galeyana geldim’

Osman Sarıgün’ün, jandarmadaki ilk ifadesinde, kalabalık arasında galeyana gelerek, Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk attığını söylediği belirtildi. Sargün’ün, terör bağlantısı ise tespit edilmedi.

4 KİŞİNİN SORGUSU SÜRÜYOR

Soruşturmada gözaltına alınan şüphelilerden 1’i kadın 4 kişi de jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasıyla adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden biri, adliyeye çıkarılırken ceketiyle yüzünü kapattı. 4 kişinin savcılıkta sorgusu sürüyor. Böylece, soruşturma kapsamında gözaltına alınan 9 kişinin tamamının adliyeye sevki gerçekleşti.

Terör örgütü bağlantısı tespit edilemedi

Başsavcılık kaynaklarından alınan bilgiye göre, şüphelilerin herhangi bir terör örgütü ile irtibatının tespit edilemediği; ancak soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü belirtildi. Jandarma ekiplerinin olay anında çekilen görüntü kayıtlarını incelediği ve soruşturma kapsamında yeni gözaltıların olabileceği de belirtildi.

Öte yandan, olayın yaşandığı Akkuzuluk Mahallesi’nde, Çubuk Kaymakamı Uğur Sezer, mülkiye müfettişi ve jandarmadan bir yetkili incelemelerde bulundu.

Türkiye- Irak sınırında yürütülen operasyon sırasında, terör örgütü PKK mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan askerlerden Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı, dün Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlı Akkuzulu Mahallesi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Cenazede CHP lideri Kılıçdaroğlu, bir grubun tekmeli ve yumruklu saldırısına uğradı. Koruma ekibi ve güvenlik güçleri tarafından mahalledeki Rahim Doruk’un evine götürülen Kılıçdaroğlu, yaklaşık 1,5 saat sonra bu evden çıkarılıp, bindirildiği zırhlı araçla bölgeden götürüldü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca saldırı ile ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, Kılıçdaroğlu’na yumruk atan kişinin, mahallede oturan Osman Sarıgün olduğu belirlendi. Saldırıyla ilgili 5 kişinin daha kimliği belirlenerek, gözaltına alındı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, “Olayla ilgili 5 şüphelinin de Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığında ifade işlemleri devam etmektedir. Olaya karıştıkları iddia edilen diğer şüphelilerin kimlik tespiti ve araştırılması işlemleri de titizlikle yapılmaktadır. Olay çok yönlü olarak tüm ayrıntılarıyla araştırılmaktadır” denildi.

 

YORUMLAR


    0 YORUM