USD
EURO
ALTIN

Okuyan’dan Bahçeli’ye, “Sen hesap ver önce”

Şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu’na yapılan linç girişiminin ardından…

Okuyan’dan Bahçeli’ye, “Sen hesap ver önce”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu’na yapılan linç girişiminin ardından Devlet Bahçeli bir açıklama yapmış ve bu açıklama bir çok kesimden tepki almıştı. Tepkiler sürüyor.

Ülkücü kökenli eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun linç girişimine uğramasının ardından yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Okuyan, Bahçeli için “12 Eylül 1980 öncesinde de görevli idi, bugün de görevli” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun uğradığı linç girişiminin ardından yaptığı açıklamada kamuoyunun tepkisini çekmişti. MHP lideri, “Bir siyasi partinin lideri nereye nasıl gideceğine kendisi araştırmalı, danışmanlarına sormalı, parti yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunulmalı. Ve ondan sonra da eğer gitmeyi çok uygun bir zemin olarak görüyorsa her türlü ihtimalin de tedbirini alarak gitmesi lazımdı” dedi.

Arabasında silahlar yakalandı ama ifade vermedi…

Siyasi hayatına MHP’de başlayan, daha sonra ANAP’ın kurucuları arasında yer alan Okuyan’dan Twitter üzerinden tepki geldi. Sosyal medya üzerinden Bahçeli’nin geçmişinda yaşandığı iddia edilen bir olayı hatırlatan Okuyan şunları yazdı:

“12 Eylül 1980 öncesinde de görevli idi, bugün de görev devam ediyor… Arabasında yakalanan silahlar ve mermiler ile karakola bile ifadeye çağrılmayışının sebebini açıkla…”

Okuyan aynı zamanda, “Kılıçdaroğlu’na ‘Yüzde 9 oy aldığınız yere niye gidiyorsunuz’ diyen Bahçeli Tunceli’ye gittiğinde 1,43 oy almıştı” başlıklı bir haberin linkini paylaştı.

YORUMLAR


    0 YORUM