USD
EURO
ALTIN

Seçim günü istifa etmeli dedi, şimdi ABD’nin karşısında cephede diyor

31 mart seçimlerinin akşamında Ergenekon sanığı Perinçek, Erdoğan istifa etmeli demişti…

Seçim günü istifa etmeli dedi, şimdi ABD’nin karşısında cephede diyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Sabahında ise bir u dönüşü ile sözlerinden vazgeçen Perinçek, yazısında “AKP ve MHP, ABD’ye karşı Türkiye cephesinde” ifadeleri ile dikkat çekti.

Ergenekon sanığı Doğu Perinçek, Aydınlık gazetesindeki yazısında ‘AKP ile MHP’nin ABD’ye karşı Türkiye cephesinde’ olduğunu söyleyerek destek açıklaması yaptı.

Perinçek, ‘Doğru mevzide sağlam durmak’ başlıklı bugünkü köşe yazısında “Türkiye’nin dostunu ve düşmanını açıkça saptamaktan rahatsız olanlar var” diyerek Aydınlık gazetesinden ayrıldıklarını ilan eden isimler Rıza Zelyut ile Sabahattin Önkibar’ı eleştirdi.

Ardından, “İç cepheyi sağlam tutmak esastır” diyen Perinçek, Türkiye ile ABD arasında bir savaş yaşandığını, AKP ve MHP’nin bu savaşta ‘Türkiye cephesinde’ olduğunu iddia etti ve “Tayyip Erdoğan, dün ABD ile işbirliği yapmış falan filan… Arkadaş, sen şu anda hangi cephedesin?” ifadelerini kullandı.

Bu keskin dönüşün sebebi her ne kadar da anlaşılamasa da Perinçek, yazısında Hizmet Hareketine karşı tutumunu sert bir şekilde devam ettirdi.

Perinçek’in yazısının devamı ise şöyle:

“Bugünün gerçeği ortada: Tayyip Erdoğan’ın AK Partisi ve Devlet Bahçeli’nin MHP’si ABD’ye karşı Türkiye cephesindeler. Bu partiler, HDP/PKK ve F..’ye karşı kesin bir tutum içindeler. Mahkemelere, hapishanelere, seçim meydanlarına, savaş boşlarına, iç ve dış cepheye bakarsan, bu gerçeği görürsün. İşte bu nedenle ‘Aynı Gemideyiz’ duruşu, geleceğimizi belirleyecek en temel duruştur. O duruşa karşı savaşarak düşman kampına yuvarlanırsınız. Evet yuvarlanırsınız.”

YORUMLAR


    0 YORUM