USD
EURO
ALTIN

Ekrem İmamoğlu açıkladı: “Anadolu Ajansı’na alternatif olacak”

YSK tarafından başkanlığı elinden alınan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu…

Ekrem İmamoğlu açıkladı: “Anadolu Ajansı’na alternatif olacak”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

YSK tarafından başkanlığı elinden alınan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran günü tekrarlanacak seçim için Anadolu Ajansı’na alternatif bir haber merkezi kuracaklarını açıkladı.

İmamoğlu, 23 Haziran seçim kampanyası hazırlıklarını gazeteci Murat Yetkin’e anlattı.

”Vatandaşın tek haber kaynağı AA olmayacak” diyen Ekrem İmamoğlu, ”Zaten mevcut olan bilgi merkezimizi genişletip aktif hale getiriyoruz. Her bir sandık açılıp sonucu belli olunca buradan şeffaf bir şeklide duyuracağız” ifadelerini kullandı.

Yetkin ayrıca İmamoğlu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görevde oldukları sırada ulaştıkları ‘israf belgelerini açıklayacaklarını söylediğini aktardı:

“Mazbatanın bizde olduğu o 18-19 gün içinde elde ettiğimiz verilerde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin nasıl büyük bir israf ekonomisiyle yönetildiğini, vatandaşın vergilerinin nerelere harcandığını gördük. Buna neredeyse bütün büyük belediye ihalelerinin hep bir kaç şirkete verilmiş olması dâhil değil. İsraftan söz ediyorum. İsraf belgelerini açıklayacağız.”

İmamoğlu’nun verdiği bilgilere göre, YSK’nın 31 Mart İstanbul seçimini iptal edip yenilenmesine karar verdiği 6 Mayıs’ı takip eden iki-üç gün içinde “İstanbul Gönüllüleri” sayısı 20 bin civarından 100 bine çıkmış. “Bu gidişle” gönüllü sayısının 250-300 bine ulaşabileceğini tahmin ediyor.

YORUMLAR


    0 YORUM