USD
EURO
ALTIN

“Erdoğan askerler gibi yargılanmama garantisi istiyor!”

Ahmet Nesin’den çarpıcı iddia!!!

“Erdoğan askerler gibi yargılanmama garantisi istiyor!”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Gazeteci-Yazar Ahmet Nesin, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yargılanmamak için 12 Eylül’ün darbeci askerleri gibi garanti istediğini öne sürdü.

Nesin, artıgercek haber sitesinde yayımlanan yazısında dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala’yla Ağrı valisi Musa Işın arasında geçtiği öne sürülen 2015 yılındaki telefon konuşmasını hatırlattı ve ‘Bunlar seçim sonrası hazırlıklardı ve neler olabileceğini hemen hemen herkes tahmin edebiliyordu.

İşte bu olayların olduğu sırada askerler Erdoğan’dan bir garanti istediler, daha doğrusu 2 garanti istediler, birincisi saldırıya geçmek için bakanlar kurulu kararı, ikincisi de yaptıkları katliamdan, haklı ya da haksız hiçbir zaman yargılanmayacaklardı.’ sözlerini kullandı.

İddiasını aynı tez üzerine kurduğunu söyleyen Ahmet Nesin yazısını, ‘Erdoğan, Türkiye’de yargılanmamak üzere bir garanti arıyor artık, o garantiyi aldığında, emekli olur ve aynı Kenan Evren gibi Edirne sınırından çıkmamak kaydıyla köşesinde oturur.

Darbe davalarının savunmalarında da öyle olaylar var ki, bu kadar incelememe karşın ben bile hâlâ şaşırıyorum.’ ifadeleriyle noktaladı.

YORUMLAR


    0 YORUM