USD
EURO
ALTIN

KHK Ölüme Mahkum Ediyor!!!

Kanser hastası KHK’lı profesöre pasaport vermediler!

KHK Ölüme Mahkum Ediyor!!!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kanun hükmünde kararname ile Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’ndeki görevinden ihraç edilen ve kanser tedavisi için yurt dışına gitmek isteyen psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Haluk Savaş’a pasaport verilmedi.

Yaşadıklarını Twitter hesabından paylaşan Savaş, “Adana Valiliği’ndeydim; pasaport için önce tahditlerin sorgulandığı odaya girdim. Memura KHK’lı olduğumu, yargılanıp beraat ettiğimi, mahkemenin yurt dışı yasağımı kaldırdığını, iki kez tekrar etmiş kanser hastası olup yurt dışında tedavi olmak istediğimi belirttim.

Memur bilgisayardan baktı KHK ile kamudan ihraç olduğumdan KHK ile pasaportumun iptal olduğunu bu nedenle pasaport çıkaramayacaklarını belirtti. Yani mahkemenin benim yurt dışına çıkış yasağımı kaldırması hiçbir anlam ifade etmiyor. KHK bizi yurt içinde ölmeye mahkum ediyor.” sözlerini kullandı.

‘Benim ortalama beklenen ömrüm 39 ay, bunun 30 ayı geçti “geri kalan” 9 ayı devletin çeşitli birimleri ile “yazışarak” geçireceğiz anlaşılan.’ diyen Savaş, “Bu yaşanılanların Hitler Almanya’sından ne farkı var? Bir noktadan sonra artık hiçbir şey korkutucu da olmuyor.” vurgusu yaptı. Haluk Savaş’ın çığlığı, sosyal medyada büyük yankı buldu. Haluksavaşapasaport etiketiyle başlatılan kampanya, Türkiye gündeminde ilk sıralara yerleşti.

YORUMLAR


    0 YORUM